Prihlásiť sa

Udialo sa to čudne - Prešov a jeho kauzy


Prešovského poslanca za SDKÚ-DS Stanislava Gregu vyzvala strana na odstúpenie z postu člena predstavenstva Technických služieb mesta Prešov (TSMP). Dôvodom bolo jeho hlasovanie za nového riaditeľa.

PREŠOV. Pravicový poslanecký klub mal v predstavenstve TSMP troch ľudí. Dvaja nominanti KDH, vrátane predsedu predstavenstva, sa svojich funkcií vzdali. SDKÚ-DS nominovala Stanislava Gregu, teraz ho predsedníctvo miestneho zväzu vyzýva, aby odstúpil.

Ako dnes informoval jeho predseda Jozef Muránsky, hlasovanie S. Gregu bolo „zlé, nešťastné a poškodilo naše meno, minimálne v očiach koaličného partnera".

Udialo sa to čudne

Doterajšia riaditeľka TSMP Andrea Marcinková bola odvolaná hneď počas prvého zasadnutia novozvoleného predstavenstva.

Vzápätí sa stal riaditeľom dovtedajší prednosta mestského úradu Jozef Višňovský. Za tieto zmeny hlasoval aj Grega.

Principiálne je takýto postup pri odvolávaní a voľbe riaditeľa neprijateľný. Nie kvôli osobe pána riaditeľa, ale preto, že sa to procedurálne udialo čudne. Počas bodu Rôzne, bez prípravy," povedal Muránsky.

„Netvrdíme, že pani riaditeľka musí ostať za každú cenu, ani to, že nový riaditeľ podnik zlikviduje, alebo niečo podobné. To nie je o tom. Náš pán poslanec nedocenil, že náš koaličný partner mal vážnu výhradu k odvolaniu riaditeľky."

Grega na tom nevidí nič zlé

S Muránskeho postojom sa stotožnila väčšina členov predsedníctva miestneho zväzu SDKÚ-DS a vyzvala Gregu, aby odstúpil.

Otvoril by sa priestor na možnú rekonštrukciu predstavenstva. Čo však bude ďalej v TSMP, a čo bude, ak Grega neodstúpi, Muránsky zatiaľ komentovať nechcel.

Stanislav Grega na svojom počínaní nevidí nič zlé. Ako už po hlasovaní povedal, nikto ho k tomu nenútil, ani z vlastnej, ani z inej strany. „Som presvedčený, že aj keď potiahla podnik tesne nad vodu, stále sú rezervy. Najmä pri hospodárení s lesmi," komentoval hlasovanie za odvolanie riaditeľky a na margo zvoleného riaditeľa uviedol: „Žiadny iný protikandidát nebol. Som hospodár a organizátor, viem, čo je dobré a budem do toho strkať nos. Keby som čo len čmuchol, že sa deje nejaký prechmat, prvý zavolám médiá..."

11.10.2011 Michal-Frank-sme-sk

 

Last modified onnedeľa, 05 jún 2016 13:32

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Banner 468 x 60 px

Prešov