Prihlásiť sa

PAUŠÁLNA STAROSTLIVOSŤ V OBLASTI OCHRANY OSOBNÝCH ÚDAJOV – zmluva po prevalení kauzy ZRUŠENÁ !

PAUŠÁLNA STAROSTLIVOSŤ V OBLASTI OCHRANY OSOBNÝCH ÚDAJOV – ZMLUVA po prevalení kauzy  ZRUŠENÁ !
Stačí ak sa o niečo nelegálne začnete zaujímať a zrazu už dané služby nie sú potrebné.
 
Nie je to tak dávno čo sme spomínali MŠ Bajkalská 31, Prešov ktorá si mesačne po niekoľko rokoch hradila

 
Za hradenie faktúr z podielových daní občanov mesta Prešova
a za poplatky od vyzbieraných peňazí od rodičov detí škôlka mesačne prijala od spoločnosti ktorá dohliadala nad ochranou osobných údajov jeden mail, kde sú zhrnuté novinové správy o bezpečnosti.

Zmluva nešpecifikovala presné kritéria ochrany, skôr obsahovala klauzulu o mlčanlivosti.
Dosadený vedúci školského úradu Prešov im predmetné materiáli sami nezasielajú, lebo ich o to nik nežiada, tak iniciatívu nevidno nikde.
To že školský úrad má k dispozícii celé právne oddelenie, už nik nerieši.

No niet sa čomu čudovať. Mesto ako zriaďovateľ nemá moc pod kontrolou svoje zriaďovateľské škôlky a školy.
Aj keď ich riaditeľ školy vyplatí (omylom) jednorazovo aj 13500,-€ pre zástupcu školy ktorý pred kauzou odmeny zobral na seba trestný skutok za ktorý bol obvinený riaditeľ a hlavný kontrolór na to upozorní.

Či to že sám riaditeľ bez súhlasu zriaďovateľa delimituje školský majetok a žiakov na inú školu, len finančné prostriedky za niekoľko rokov si ponechá.
Na nesúlad v zákone dokonca mestských poslancov upozorni aj Najvyšší kontrolný úrad Slovenskej republiky. Mestský poslanci len konštatujú že to berú na vedomie. Nič sa nedeje.

Primátor mlčí, nová primátorka že vraj nemá kompetencie niečo sama riešiť. Veď niet koho trestať ak sú všetci dobre známi.

Takže všetko zostava po starom. Rozdeľujú sa odmeny, školy si fakturujú navzájom služby ktoré nikto nevidel a ak máte záujem aby Vaše dieťa prijali do mestskej škôlky, či školy niet peňazí na rozvoj ďalších tried.

ochrana-udajov-I
ochrana-udajov-II


ochrana-udajov-III


ochrana-udajov-II-zr


 
Mestu vôbec nevadí že mestská škôlka účtuje nájomne za poskytnutie bazéna druhej mestskej Prešovskej škôlke.
Pritom škôlka s bazénom dostáva viac peňazí na chod daného bazéna.

A tak si každý žije na svojom piesočku, mesto živí napr. štyroch riaditeľkou základných umeleckých škôl + riaditeľa Centrum voľného času, namiesto aby všetky umelecké školy zlúčilo a ušetrilo na platoch riaditeľov a účtovníčok.
Veď nevadí, že už po desiaty rok sme jediné mesto ktoré má a ako jediné mesto najviac umeleckých škôl a najmenej detí v nich študujúcich.
 
A čo súkromné umelecké školy ? Mesto zriadenie radšej novej školy nepovolí – veď konkurencie sa bojí každý štátny úradník.
Pritom tu máme aj kauzu kde si riaditeľ ZUŠ bez súhlasu rodičov, oklamaných poslancovu chcel sprivatizovať školu kde je sám riaditeľ za 1 euro a to na 20 rokov.

Káuz je na Slovensku mnoho, škoda že ani systém nedovolí dosadiť lepšieho manažéra školy.
Ak terajší riaditeľ školy dosadí do komisie na jeho výber len svojich ľudí. A tak sú niektorý riaditelia škôl prakticky volený až do dôchodkového veku, možno aj do sedemdesiatky ak by si školu zakúpil za jedno euro.
Last modified onpiatok, 17 august 2018 13:48

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Prešov

Banner 468 x 60 px