Prihlásiť sa

Za názor na Harabina stíhajú, psychiatričku

 

Za názor na Harabina stíhajú psychiatričku, niekto ju udal na polícii

Žalobou si chránim česť, hovorí Štefan Harabin. Žiada stotisíc. Trestné oznámenie vraj nepodal.

 

BRATISLAVA. Psychiatričke Renáte Papšovej za kritiku Štefana Harabina hrozia až dva súdne spory.

 

Za slová, ktoré o predsedovi Najvyššieho súdu vlani v apríli predniesla na diskusii o súdnictve, na ňu Harabin už pred časom podal žalobu.

 

Novinkou je, že Papšová musí čeliť aj trestnému oznámeniu za ohováranie. 

Ak jej preukážu vinu, môže dostať podmienečný trest, ale aj dva roky väzenia. V občianskom spore od nej Harabin žiada stotisíc eur.

Hovorila o perzekúcii

Spor

Harabin vs. psychiatrička Renáta Papšová hovorila o Harabinovi v apríli 2012, šéf Najvyššieho súdu od nej v žalobe žiada 100-tisíc eur, prvé pojednávanie bolo v júni, ďalšie bude 30. októbra, okrem žaloby čelí Papšová aj trestnému oznámeniu za ohováranie. 

Spory vznikli pre vetu, ktorá sa objavila aj vo vysielaní RTVS. 

„Ako lekár môžem povedať, že niekedy sú choroby nákazlivé a naša justícia je chorá, ochorel Juraj Majchrák, ochorela doktorka Lauková, ktorá takisto zomrela na tvrdú perzekúciu doktora Harabina,“ povedala v diskusii Papšová.

Doktorka sa podľa Harabina výrokom dotkla jeho cti. So smrťou sudcov vraj nemá nič spoločné.

Harabin odkázal, že trestné oznámenie za ohováranie na Papšovú nepodal. Kto za trestným oznámením stojí, jeho kancelária vraj nerieši.

„Slovenská republika má 5,5 milióna občanov. Predseda Najvyššieho súdu si nezakladá archív ani evidenciu - kto, kedy, ako, prečo a na koho podáva trestné oznámenie,“ odpovedala.

Predvolali ju ako svedka Papšová hovorí, že jej slová v televízii použili bez jej vedomia a vytrhnuté z kontextu.

„V diskusii som hovorila niekoľko minút, v televízii odznela jedna veta.“ Reportáž odvysielali deň pred voľbou Súdnej rady.

Na polícii Papšová vypovedala túto stredu. Predvolali ju ako svedka, napriek tomu sa jej pýtali, či si je vedomá, že spáchala trestný čin. Psychiatrička odpovedala, že nie.

Hovorí, že jej výrok nebol skutkovým údajom, ale hodnotiacim úsudkom. Za ten ju podľa nej stíhať nemôžu.

Psychiatrička v minulosti sudcov Majchráka a Laukovú liečila. Obaja jej vraj opakovane povedali, že zo strany Harabina cítia tlak. Majchrák čelil niekoľkým disciplinárnym opatreniam, Laukovej okrem iného pozastavili príplatok k nemocenským dávkam. Dušan Mikušovič

Last modified onnedeľa, 05 jún 2016 13:32

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Banner 468 x 60 px

Prešov