Prihlásiť sa
Mediálne

Mediálne (6)

Bytový dom pred rekonštrukciu, ale do dnešného dňa neboli stanovené žiadne pravidlá financovania.

Nestihli ste ďalšiu reláciu z týmto správcom ?
Môžete si ju pozrieť u nás.
 
Nie to tak dávno, čo firma získala pod správu bytový dom Námestie 1 Mája kde do dnešného dňa správca vyčerpal na svoju prácu už 19000,-€ a domovy dom kde stále v havarijnom stave.
Aj napriek úsilí ľudí, neboli ani len vymenené dvere, okna, či opravené niektoré havarijné stúpačky ktoré sa trvalo zapchávajú.
Neurobil vôbec nič, samozrejme okrem sústavných hlasovaní v bytovom dome ktoré sú vraj stále nezáväzné.
Virtuálny správca budov v roku 2016 ak zistil že zástupcovia vchodov sú nepodplatiteľný ( núkal im finančné sumy za zrealizovanie opravy domu - ktoré samozrejme odmietli ).

Štátne školy verzus súkromne ? Sú potrebné samosprávne kraje a ich odbory ?

Niekomu žiadosť schválime, iným nie.
Veď ako štátny zamestnanci nemáme žiadnu morálnu zodpovednosť.

A vyjadriť sa prečo rozhodneme zamietavo ?
Lebo sme sa tak rozhodli.

Tak tak prečo nekonať korupčne, veď pravidlá nie sú nikde určené.
Komisia školstva, mládeže, telesnej výchovy a športu pri Zastupiteľstve PSK
A čo ostatok EU ?
Tagged under

Politické strany nás podľa právnikov môžu spamovať

Slovenské politické strany podľa slovenskej legislatívy obťažovaním občanov emailovým spamom neporušujú slovenské zákony zakazujúce posielania spamu. 
 
K takémuto záveru pri posúdení slovenskej legislatívy prišli právnici občianskeho združenia EISi, ktorí stanovisko vypracovávali na žiadosť servera DSL.sk po aktuálnej spamovej kampani politickej strany Nová väčšina. 
 
Na Slovensku zasielanie nevyžiadaných emailov upravujú ustanovenia dvoch zákonov, zákona o reklame a zákona o elektronických komunikáciách. 
 
Podľa právnikov EISi sa ale na politický spam nevzťahujú, keďže politický spam nie je komerčnou aktivitou. 

Nákup pomôcok v Prešovskej škole spôsobil vyšetrovanie ?

Nákup pomôcok v Prešovskej škole spôsobil vyšetrovanie ? 
Jeden z rodičov prváka zo ZŠ na Sibírskej ulici žiada riaditeľku školy o prešetrenie nakladania s financiami. Za pomôcky v hodnote 9,50 eur zaplatil škole 11 eur.
 
PREŠOV. Z obavy o zaujatosť voči svojmu dieťaťu sa síce odmietol pod podnet podpísať, ale aj tak sa rozbehla mašinéria vyšetrovania.
 
O sťažnosť sa zaujímal aj vedúci oddelenia školstva na prešovskej radnici Peter Haas, ktorý v minulosti túto školu aj riadil.
 
„Pýtam sa, či na prešovských školách sa bežne praktizujú také veci, že sa vyzbiera viac peňazí, ako je potrebné. Aj keď som sa domáhal vrátenia rozdielu v cene, nikto mi ho nevrátil,“ píše rodič vo svojom podnete.

Fotiť a natáčať verejných činiteľov môže každý

Fotiť a natáčať verejných činiteľov môže každý, ak riaditeľ školy je určitou formou verejný činiteľ. A keď sa tým ešte aj vyhráža, prečo neodhaliť jeho konanie ?

Denisa Baloghová z Prezídia Policajného zboru vraví, že „verejne činné osoby musia rešpektovať, že osobitné postavenie, ktoré zastávajú v spoločnosti, vyvoláva zvýšenú kontrolu verejnosti nad ich činnosťou. Osoby vystupujúce na verejnosti musia túto zvýšenú kontrolu nad svojou činnosťou strpieť."

Avšak osoby, ktoré vyhotovujú záznam, musia taktiež rešpektovať základné práva a slobody toho, o ktorom sa informácie získavajú.

„To znamená, že občan môže vyhotoviť záznam, avšak mal by o tom verejného činiteľa vopred informovať," zdôrazňuje Baloghová. Toto tvrdenie je v rozpore s nálezom Ústavného súdu.

Ako bojovať - Korupcia a rakovina.

Korupcia je rakovinou spoločnosti. Je rovnako zničujúca. Liečiť sa musí iným spôsobom ale bojovať sa dá s oboma. Na liečbu rakoviny štát minie z našich peňazí ročne okolo tristo miliónov eur. Koľko nás stojí korupcia?

Štatistika:

Na liečbu rakoviny štát minie z našich peňazí ročne okolo tristo miliónov eur. Rakovinu dostane počas svojho života každý tretí z nás a každý štvrtý jej podľahne.

Korupcia politikov a s ňou spojená nekompetentnosť štátnych úradníkov nás, občanov tejto krajiny, stojí podľa odhadu odborníkov asi desať miliárd eur ročne.

Subscribe to this RSS feed
Banner 468 x 60 px

Prešov