Prihlásiť sa

Ako bojovať - Korupcia a rakovina.

Korupcia je rakovinou spoločnosti. Je rovnako zničujúca. Liečiť sa musí iným spôsobom ale bojovať sa dá s oboma. Na liečbu rakoviny štát minie z našich peňazí ročne okolo tristo miliónov eur. Koľko nás stojí korupcia?

Štatistika:

Na liečbu rakoviny štát minie z našich peňazí ročne okolo tristo miliónov eur. Rakovinu dostane počas svojho života každý tretí z nás a každý štvrtý jej podľahne.

Korupcia politikov a s ňou spojená nekompetentnosť štátnych úradníkov nás, občanov tejto krajiny, stojí podľa odhadu odborníkov asi desať miliárd eur ročne.

 

Tridsaťnásobok toho, čo stojí liečba rakoviny. Viac ako dvojnásobok celého rozpočtu zdravotníctva. Dvetisíc eur na každého človeka našej krajiny vrátane najmenších detí. Minimálne z počutia ju poznáme všetci.

Šírenie:

Rakovina tvorí metastázy. V rôznych častiach tela. Pri liečbe je najdôležitejšie odstrániť zlé kmeňové bunky, základný nádor, ktorý metastázy spôsobuje. Ak lekár odstráni len metastázu, tak na iných miestach vzniknú desiatky nových.

Korupcia tvorí svoje metastázy v našej spoločnosti oveľa divokejšie a ničivejšie. Od riaditeľa hasičov v okresnom meste, ktorý si pýta tristo eur za podpis pre kolaudačné rozhodnutie až po najväčšie ryby v hospodárstve, kde sa úplatky hýbu v miliónoch eur.

Pri korupcii je tiež dôležité odstrániť zlé kmeňové bunky. Tých, ktorí to celé spúšťajú a bez ktorých podpory by metastázy korupcie nemohli vznikať. Korupčných politikov.

Liečba:

Na rakovinu sú lieky. Šanca, že zachránime choré dieťa, je skoro 80%. V prípade dospelého človeka viac ako 50%. A nové nádejné lieky a metódy liečenia sa stále objavujú. Niektorí optimisti tvrdia, že do dvadsať rokov bude rakovina bežne liečiteľná.

Na korupciu neexistujú bežné lieky. Napriek sľubom každej vlády, že sa korupcia zníži, opak je pravdou. V bežnom živote je to horšie a horšie.

Boj:

Proti rakovine bojuje v Dobrom Anjelovi už vyše stotisíc ľudí. Nedokážeme liečiť, ale vieme účinne pomôcť. Dá sa to! Bez pomoci štátu a skorumpovaných politikov.

Aj proti korupcii môžeme bojovať. Dokážeme nad ňou dokonca aj vyhrať.

Korupcii sme totiž pomohli vzniknúť my sami. Prijali sme ju ako súčasť nášho sveta a uverili sme politikom.

Politici sú tí, ktorí umožňujú spolu so štátnymi úradníkmi vznik maličkých okresných goriliek ale aj obrovských slovenských gorilých samcov.

Som presvedčený, že s korupciou treba bojovať a že nad ňou dokážeme vyhrať. A že je to boj, do ktorého sa oplatí pustiť. Chcem to skúsiť. Začneme zdravotníctvom.

Andrej Kiska,7.augusta.2012

 

Last modified onnedeľa, 05 jún 2016 16:35

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Banner 468 x 60 px

Prešov