Prihlásiť sa

Nákup pomôcok v Prešovskej škole spôsobil vyšetrovanie ?

Nákup pomôcok v Prešovskej škole spôsobil vyšetrovanie ? 
Jeden z rodičov prváka zo ZŠ na Sibírskej ulici žiada riaditeľku školy o prešetrenie nakladania s financiami. Za pomôcky v hodnote 9,50 eur zaplatil škole 11 eur.
 
PREŠOV. Z obavy o zaujatosť voči svojmu dieťaťu sa síce odmietol pod podnet podpísať, ale aj tak sa rozbehla mašinéria vyšetrovania.
 
O sťažnosť sa zaujímal aj vedúci oddelenia školstva na prešovskej radnici Peter Haas, ktorý v minulosti túto školu aj riadil.
 
„Pýtam sa, či na prešovských školách sa bežne praktizujú také veci, že sa vyzbiera viac peňazí, ako je potrebné. Aj keď som sa domáhal vrátenia rozdielu v cene, nikto mi ho nevrátil,“ píše rodič vo svojom podnete.
 
Zaujalo nás to, preto sme riaditeľku školy, Natáliu Tobiášovú požiadali o stanovisko. Neskrývala, že ju celá situácia trápi a cíti sa ako na vyšetrovacom súde, hoci škola v ničom nepochybila.
 
„Návrh na to, aby škola zabezpečila sadu pomôcok pre prvákov v hodnote 11 eur, sme dali rodičom ešte pri zápise do školy vo februári. Každý, kto chcel, objednávku potvrdil podpisom na zápisnom lístku. Máme 52 prvákov a pre 28 z nich sme pomôcky zabezpečovali, ostatní si ich kúpili sami,“ zdôraznila riaditeľka.
 
Sada by po raste cien v skutočnosti stála okolo 15 eur, ale keďže mali pravidelného dodávateľa a získali zľavu, napokon im pomôcky dodal za nižšiu cenu.
 
Účtoval si však aj isté náklady na dopravu. Tobiášová zdôraznila, že na to majú doklady a poskytli ich na kontrolu aj oddeleniu školstva.
 
časť rodičov iniciatívu školy ocenila
Učiteľky prvákov Zuzana Miklošová, Alena Stracenská a Jana Olejárová tiež oponovali. Žiadny rodič sa údajne nesťažoval osobne, ani nežiadal vrátenie rozdielu v sume. Zo situácie boli zaskočené, lebo len chceli vyjsť rodičom v ústrety a zabezpečiť správnu sadu pomôcok.
 
Zo skúseností vedia, že v septembri je problém s ich zakúpením. Naviac, škola aj v minulosti vyberala od prvákov rovnakú sumu a nikto nemal výhrady.
 
„Mám dcéru v piatej aj prvej triede, ale vždy som si dala radšej poradiť, čo mám nakúpiť, aby mali deti také pomôcky, ako potrebujú,“ myslí si Helena Mikolajová.
18. 10. 2012 | Anna Košuthová sme-sk
Last modified onnedeľa, 05 jún 2016 16:33

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Banner 468 x 60 px

Prešov