Prihlásiť sa

Voľbu tejto vážnej pozície nepovažujeme za správny a korektný prístup

Stredajšia voľba nového riaditeľa Technických služieb Jozefa Višňovského rozhorčilo KDH aj SDKÚ-DS. Z predstavenstva preto odstúpili členovia za KDH.

SDKÚ-DS sa vyjadrilo, že ich člen v predstavenstve, Stanislav Grega, poškodzuje záujmy aj meno klubu! Ten si však stojí za svojím. Keď sme sa mu pokúsili v piatok dovolať, najskôr nám síce telefón zodvihol so slovami „teraz nemám čas, ale tak o polhodinku môžem", no potom ho už mal vypnutý. S Jozefom Višňovským, novozvoleným riaditeľom TSMP a.s., sa nám do uzávierky nepodarilo spojiť.

Minulý týždeň sa uskutočnilo prvé zasadnutie Predstavenstva Technických služieb mesta Prešov, na ktorom niektorých členov prekvapil jeho koniec. V bode „Rôzne" totiž sám podpredseda predstavenstva Ing. Jozef Višňovský navrhol, aby sa hovorilo aj o otázke obsadenia riaditeľa. Nahradiť mal doterajšiu riaditeľku Ing. Andreu Marcinkovú. Tento návrh prekvapil členov Predstavenstva za KDH a SDKÚ-DS. „Voľbu tejto vážnej pozície nepovažujeme za správny a korektný prístup," vyjadrili sa. I napriek tomu sa hlasovalo i odhlasovalo. Za nového riaditeľa bol zvolený Ing. Jozef Višňovský, a tak sa mohli rozprúdiť debaty o nekorektnosti či podraze.

S členstvom v Predstavenstve skoncovali!

Štyri hlasy boli za odvolanie Marcinkovej a schválenie Višňovského. Členovia predstavenstva za KDH, Fabián Novotný, predseda Predstavenstva TSMP a Andrea Turčanová, členka Predstavenstva, hlasovali proti z troch dôvodov. Prvým je, že miesto riaditeľa sa menilo bez prípravy a výberového konania. Neboli spokojní ani s nomináciou doterajšieho prednostu a zástupcu vrcholového vedenia mesta Prešov, ktorým je Jozef Višňovský. Tretím dôvodom bol spôsob zmeny a nominácie riaditeľa. Ten podľa ich slov „nadväzuje na doterajšie praktiky vrcholového vedenia mesta najmä v súvislosti so súťažou na poskytovanie komplexných služieb v odpadovom hospodárstve vyhlásenou koncom roka 2009." Vtedy ju vyhlásilo vedenie mesta bez akéhokoľvek informovania poslancov mesta a vedenia TSMP s takými podmienkami, ktoré neumožnili TSMP prihlásiť sa do tejto súťaže a ktorú Úrad pre verejné obstarávanie nariadil zrušiť pre netransparentné podmienky. Obaja členovia predstavenstva, Fabián Novotný aj Andrea Turčanová sa preto rozhodli so svojím členstvom v TSMP skoncovať.

„My s tým nesúhlasíme," uviedol pre náš denník predseda predstavenstva Fabián Novotný, nominant KDH. Regionálny tajomník KDH pre okresy Prešov a Sabinov Fabián Novotný bol jedným z dvoch nominantov KDH v šesťčlennom predstavenstve. Za KDH doň mestské zastupiteľstvo pred necelým mesiacom, 8. septembra, zvolilo aj jeho poslankyňu Andreu Turčanovú, predsedníčku jedenásťčlenného klubu pravicovej štvorkoalície KDH,SDKÚ – DS, SaS a Most – Híd.. Na návrh člena predstavenstva Richarda Hympána, ktorý sa doň dostal ako nominant desaťčlenného klubu nezávislých poslancov, predstavenstvo odvolalo z funkcie riaditeľku a. s. TSMP Andreu Marcinkovú a za riaditeľa zvolilo podpredsedu predstavenstva Jozefa Višňovského, v tom čase ešte prednostu mestského úradu. Andrea Turčanová a Fabián Novotný hlasovali proti odvolaniu aj proti zvoleniu. Za boli dvaja poslanci mestského parlamentu, Stanislav Grega (SDKÚ – DS) a Peter Klein z desaťčlenného klubu nezávislých, Richard Hympán a Jozef Višňovský.

Predstavenstvo je už len štvorčlenné. Andrea Turčanová a Fabián Novotný sa vo štvrtok popoludní vzdali členstva v ňom, pretože nesúhlasia s odvolaním Andrey Marcinkovej ani so zvolením Jozefa Višňovského.

Stojí si za svojím

Predsedníctvo Miestneho zväzu SDKÚ-DS v Prešove je zaskočené počínaním pána poslanca Mestského zastupiteľstva v Prešove Stanislava Gregu, ktorý hlasoval v predstavenstve TSmP za zmeny vo vedení tejto mestskej firmy. Ten totiž súhlasil so zmenami vo vedení Technických služieb. Klub má však na celú situáciu iný názor. „Predsedníctvo Miestneho zväzu SDKÚ-DS v Prešove je zaskočené počínaním pána poslanca Mestského zastupiteľstva v Prešove Stanislava Gregu," vyjadril sa predseda miestneho zväzu Jozef Muránsky. Klub teraz chce, aby Stanislav Grega napravil svoje rozhodnutie a inicioval zmenu hlasovania, ktoré spôsobilo rozhorčené debaty. Podľa slov predsedu zväzu „poškodzuje záujmy aj meno SDKÚ-DS". Poslanec sa ešte vo štvrtok vyjadril, že Jozef Višňovský je skúsený manažér a jeho odvolanie nenavrhne.

Andrea Kiššová, Karol Wiesner Večerník PO

 

Last modified onnedeľa, 05 jún 2016 13:32

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Banner 468 x 60 px

Prešov