Prihlásiť sa

Kto je Ľubo Guman: Od r.1989 pedagogicky pôsobí na ZUŠ v Prešove

,Kto je Ľubo Guman: Od r.1989 pedagogicky pôsobí na ZUŠ v Prešove, v súčasnosti ako jej riaditeľ. Venuje sa kresbe, maľbe, grafike, ilustrácii, reklamnej grafike a objektom. Mal viac ako 40 samostatných výstav na Slovensku a v zahraničí. Jeho diela sú v súkromných i verejných zbierkach po celom svete. Guman je brilantný kresliar a jeho expresívne kresliarske i maliarske dielo je napájané najmä záujmom o ľudskú postavu – ľudské indivíduum a jeho vnútorné besy. O svoje emócie sa delí s divákom rukopisom i obsahom.

Ľubo Guman: „Byť sám sebou je v súčasnej dobe na škodu. Sám som to pocítil, že ak človek vyjde s úprimnosťou a s tým priamym, čo v sebe má, s holou pravdou a čistým srdcom, nechcem hovoriť ako kňaz, ale teda naozaj úprimne, ľudia to považujú za neúprimné. Len preto, že žijú sami v neúprimnosti, podvodoch a klamstvách, preto sme si zvolili také motto. Ja, čo som mal v Prešove veľa výstav a ľudia ma tu poznajú, ani by som pod iným mottom nemohol vystavovať. V umení je to stopercentná pravda, že človek musí ostať sám sebou. To krycie znamenie a masky raz z tých ľudí, čo sa tvária, opadnú. Pre mňa bolo ťažké obdobie žiť v Prešove, za posledné dva - tri roky, tak uvažujem, či to stojí za tu námahu byť sám sebou."

Určite ti to stoji Ľubo, veď si získal zadara školu. Iné súkromné školy musia platiť komerčné ceny a všetko vybavenie si zakúpiť sami. Ty Ľubo máš dobré srdce, tak to musíme akceptovať.

 

„Nerobte z toho senzáciu pre noviny!"

„Nerobte z toho senzáciu pre noviny!" časť 2.

  OBCANPO

Prešovská chobotnica, alebo len náhody ...

Last modified onstreda, 20 november 2019 17:03

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Banner 468 x 60 px

Prešov