Prihlásiť sa

Prešovský primátor sa chváli na sociálnej sieti facebook trestným oznámením.

Prešovský primátor sa chváli na sociálnej sieti facebook trestným oznámením.
Primátor mesta sa nechváli tým, že trestné oznámenie sám podal, ale preto, že si to dovolil urobiť aktívny občan mesta Prešova Juraj Volčko na jeho červeno šálové meno JUDr. Hagyari.

Samozrejme, že primátor neuviedol na sociálnej sieti 7. novembra presný text obvinenia, ale skôr napísal aká sa mu stala krivda pre presídľovanie Rómov, len preto aby vyburcoval svoje ovečky ... a tak zvýšil svoje preferencie vo voľbách, ktoré sa konali hneď v sobotu 9. novembra.

Konkrétne znenie FB oznamu na nástenke primátora znelo: „obcan juraj volčko z presova podal na mna trestne oznamenie za to, ze som rasista...za likvidaciu novovznikajucej ciernej osady medzi presovom a malym sarisom a za zdielanie vtipu o eifelovke...sme rasisti ak chceme slusnost spravodlivost rovnako pre vsetkych !? dnes napriek tomu pokracovalo vystahovanie neplaticov z lokality starej tehelne..."
 Na jeho rekciu samozrejme odpovedali len jeho priatelia na facebooku. Väčšinou zamestnanci mesta Prešova dosadení na pozície (aj vedúce bez konkurzov), a aj známi ľudia známeho atď. jednoducho mestský úrad Prešov je miestom rodinkárstva a klientelizmu.
Napriek všetkému ani jednému z nich (priateľov na FB) nenapadlo, aby svojho primátora vyzval k zverejneniu toho „poburujúceho" trestné oznámenie alebo požadoval od primátora, aby napísal viac o tom, čoho sa trestne oznámenie naozaj týkalo.
Lenže je asi ťažké očakávať takéto myšlienky od niekoho, kto je závislí od zamestnávateľa, či bude mať aj nejaké tie vianočné odmeny a po druhé, ak už raz primátor niečo napísal, musí to byť striktne ako vždy len pravda.
No pravda je taká, že sa peniaze míňajú a rozdávajú na vopred neúspešné projekty jeho vyvoleným a to už jeho takzvaný priateľ resp. priatelia na facebooku nechcú vidieť, alebo skôr tomu ani nechcú veria !
V konečnom dôsledku takéto prekrúcanie faktov malo za následok vyburcovanie ďalších rasistických narážok,
ktoré nijako neriešia situáciu a diskrimináciu menším medzi ktorú patria aj v školstve asistenti, lekári, podnikatelia či kultúrna elita, ktorá ma viac možnosti pracovať s technikov ako Rómovia zo sociálne slabšej komunity, kde nemajú ani elektrické vedenia a je na mieste otázka, či je tento politik iný ako je toľko medializovaný Banskobystričan víťaz volieb na kreslo župana Katleba.
Spoločnosť sa tvári voči nacionalizmu skepticky a na druhej strane ho podporujú aj či už priamo alebo nepriamo takto konajú aj zamestnanci verejnej správy. A ako odzneli reakcie primátora a jeho priateľov, že sú to vtipy ako o blondínach na ktorých sa aj blondínky zabávajú, tak to ťažko, takto zľahčovať rasistické narážky je neprípustné, keďže príslušnosť k menšinovému etniku nie je to isté ako pigment, ktorý sa dá prefarbiť. Samozrejme, že sa k debate alebo k tomu, aby podali trestne oznámenie neutiekali priamo rómsky občania, aj keď ich rovnako ako policajtov vtipy na ich adresu urážajú a nepáčia sa im, ale predpokladáme, že sa obávali presne takejto reakcie od okolia a tak aby neboli atakovaný ďalšími urážkami na ich adresu, nechali primátora aby sa ďalej takto populisticky prezentoval pred svojimi ovečkami.

Zaujímavé bude sledovať vývoj šerenia štátnej polície na koho sa tento krát primátor vyhovorí,
či opäť na správcu siete alebo konečne si bude stáť za svojimi skutkami. Nezaškodilo by sa aj verejne ospravedlniť, čo je asi utopia, lebo primátor je zvyknutý po tých rokoch na svojom poste urážať a vysmievať sa všetkým radovým občanom, ktorí s nim striktne nesúhlasia a prejavia nevôľu voči jeho konaniu.

Presné znenie trestného oznámenia:
Trestné oznámenie na neznámeho páchateľa - pracovníka mesta Prešov v súvislosti s tým, že k 31.08.2013 skončila účinnosť zmluvy medzi mestom Prešov a spoločnosťou Vinci Park Slovakia, s.r.o. a nikto z mesta Prešov nezabezpečil pripravenosť úradu prevziať zodpovednosť za prevádzku parkovísk v meste Prešov a tým spôsobil škodu občanom mesta Prešov za neoprávnené vyberanie parkovného súkromnou firmou v meste Prešov. Parkovné spoločnosť Vinci Park Slovakia, s.r.o. vyberala po 31.08.2013 neoprávnene ! Ako podozrivého zo spáchania trestného činu uvádzam primátora mesta Prešov JUDr. Pavela Hagyariho.
Primátor ako výkonný orgán mesta mal zabezpečiť, aby úžitky mestského majetku, čiže tržby
za parkovanie, nekončili bez právneho podkladu mimo mestského rozpočtu. Neurobil to napriek výzvam poslancov predchádzajúcich mesiacoch – viď. zápisnice zo zasadnutí poslancov mesta Prešov. Primátor ako jediný je zodpovedný za to, čo sa v uliciach mesta dialo od 2. septembra a teda, že vyberanie parkovného bolo neoprávnené“.

Ide o neoprávnené nakladanie s majetkom mesta, ak súkromná spoločnosť inkasuje peniaze bez právneho dôvodu, teda bez mandátu od mesta aj nástupníckej spoločnosti.
Ak minuloročné oficiálne priznané tržby spoločnosti Vinci Park Slovakia boli vo výške 308 348 EUR, v priemere teda ide o 1 220 EUR na deň výberu, čo nie je zanedbateľná suma ak občania mesta Prešov prichádzajú o peniaze, ktoré im patria.
Zmluva totiž definitívne skončila v sobotu 31. augusta a hoci sa o pokračovaní zmluvy s Vinci Park Slovakia hovorí celé mesiace, dokonca aj o novom záujemcovi, nič ale nie je rozhodnuté akoby neexistoval plán A, ani plán B na riešenie tejto situácie.
Doterajšie návrhy v zastupiteľstve neprešli, nová súťaž nebola, ba dokonca ani nebola vyhlásená. Poslanci viac krát žiadali mesto, aby sa pripravilo na alternatívu, že za parkovanie na verejných parkoviskách už o pár dní preberie spolu s mestskou políciou a mestskými firmami zodpovednosť. Hoci o ukončení koncesnej zmluvy sa vie už niekoľko mesiacov, primátor nevyhlásil súťaž na prevádzkovateľa plateného parkovania. Taktiež neboli ku 09.09.2013 vytvorené žiadne platné prechodné opatrenia, aby spoločnosť Vinci Park Slovakia, s.r.o., ktorá spravuje parkoviská, pokračovala v tejto činnosti ešte mesiac či dva, ako verejne tvrdí primátor mesta Prešov.
Taktiež bolo podané trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za umiestnenie na facebookovom profile sériu historických fotografií rozostavanej Eiffelovej veže s textom: Cigáni v Paríži ( viď. príloha ) ktorú spravuje Pavel Hagyari primátor mesta Prešov a bola zverejnená začiatkom mesiaca september 2013.
Cigáni rozkradli Eiffelovu vežu, naznačil JUDr. Hagyari na Facebooku, no až po mediálnej kritike vtip stiahol, a tvrdil, že ho na internet dal administrátor. Za možného podozrivého uvádzam Pavel Hagyariho, ktorý v minulosti viac krát na svojom profile odpovedá, že len sám spracuje svoj profil, a nikto za neho neodpovedá ani nepridáva žiadne komentáre, je preto sám podozrivý z propagovania rasizmu. Predpokladám, že ako verejný činiteľ mesta Prešov, by nemal propagovať rasizmus, ktorý sa neraz objavil v jeho komentároch na sociálnej sieti. Primátor mesta Prešov už v minulosti (októbri 2012) vtipkoval tiež na tému Rómov a to výrokom „Dnes od štvrtej hodiny ráno likvidujeme 'čiernu', skutočne čiernu rómsku osadu, medzi Prešovom a Malým Šarišom... Prosím splnomocnenca vlády pre rómske komunity pána Polláka, aby sa prihlásil o svoje ovečky.“ Takýto odkaz mal na facebookovom profile v 23.10.2013 ráno prešovský primátor Pavel Hagyari.
Taktiež tvrdil, že status napísal jeho administrátor. Pán Hagyari Facebook využíva na komunikáciu
s občanmi a na propagáciu akcií, ktoré by Prešovčanov mali zaujímať, no takouto formou to asi nie je legálne. Pre primátora tretieho najväčšieho mesta na Slovensku je nemiestne a nedôstojné, aby takýmto populistickým spôsobom oslovoval svojich voličov. Myslím si, že ako verejný činiteľ by mal dvojnásobne zvažovať každé svoje vyjadrenie.


Last modified onnedeľa, 05 jún 2016 13:32

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Prešov

Banner 468 x 60 px