Prihlásiť sa

Riaditeľ školy dlhodobo, systematicky a prefíkane okrádal mesto Prešov, napriek tomu naďalej ostáva vo vedení bez akejkoľvek sankcie.

Featured Riaditeľ školy dlhodobo, systematicky a prefíkane okrádal mesto Prešov, napriek tomu  naďalej ostáva vo vedení bez akejkoľvek sankcie.

Riaditeľ školy dlhodobo, systematicky a prefíkane okrádal mesto Prešov, napriek tomu  naďalej ostáva vo vedení bez akejkoľvek sankcie.

Školy sú dojne kravy, ak potrebujete k svojmu učiteľskému platu peniaze a ste riaditeľ, nie je to dnes až taký problém!
Do redakcie sa nám dostali z mesta Prešov kópie trestných oznámení, vrátane dôkazových materiálov, kde si prešovský uznávaný riaditeľ Základnej školy mesačne prilepšoval po dobu niekoľkých rokov svoj osobný príjem o desiatky korún a neskôr aj eur mesačne.

Celý trik spočíval v tom, že si riaditeľ, ktorý je aj súčasným riaditeľom ZUŠ Prešov vykazoval nákupy materiálu z Bratislavskej, taktiež základnej umeleckej školy nákup materiálu medzi dvoma subjektmi. Konkrétne sa jednalo o metodické pomôcky, CD nosiče, zákony a relaxačnú hudbu.
Najpikantnejšie na tom je to,  že materiál riaditeľ kupoval každý mesiac v hotovosti vždy len do sumy 998,-Sk, ktorý škola mohla ihneď zúčtovať a nemusela ho katalogizovať do majetku.

Trestné oznámenie bolo samozrejme podané aj na Bratislavskú školu, ktorá mala tieto virtuálne pomôcky predávať, ale trestné oznámenie si už dva roky medzi sebou pohadzujú Bratislavský a Prešovský prokuratúry.
Faktom je, že sa jedná o silný lobing, čo je známe všetkým, lebo v prípade ak by sa odkryla aspoň časť kauzy z rozkrádania, bol by to ťažký úder od p. Volčka pre mesto Prešov a jeho vedenie. Z uvedeného dôvodu sa prirodzene všetko sa skrýva, ďalšie sprístupňovanie finančných dokladov je na Krajskom súde v Prešove a mesto Prešov mlčí, vrátane primátora JUDr. Hagyariho, ktorý to radšej označil ako súkromnú pomstu. Všetko je v poriadku, jedná sa len o malé sumy a je to uznávaný umelec?
Tak prečo si špiniť ruky?   
Dokumenty zverejnené v článku ukazujú na skutočnosti o tom, aké finančné toky tečú v štátnych školách a kto ich vlastne preveruje. Niekoľko desiatok písomných dokumentov a mesiace pátrania sa dnes konečne podarilo zmapovať a odkryť realitu o tom čo sa celé roky uchovávalo v archívoch školy za zložitým prekrývaním a zatajovaním agendy, ktorá nebola dostupná k nahliadnutiu.
Dokumenty poukazujú nato ako prebiehali desaťtisícové transakcie bez vedomosti nadriadených, či kontrolných komisii a zriaďovateľa de facto štátu. Príbeh sa začal ako v rozprávke kde bolo tam bolo, raz v jednej Prešovskej školskej riaditeľni vnikol pre pár rokmi pozoruhodný nápad.
Týka sa finančných tokov od mesta Prešov a rodičov o tom ako legálne minúť v svoj prospech verejné financie a dary od rodičov a nepoužiť ich na to v čo boli určené – pre samotných žiakov.
Samozrejme do finančných tokov nikto nesmie nazrieť, komu sa to nepáčilo musí školu opustiť.
A tak sa nekonal záver ako z rozprávky, kde zvyčajne zvíťazí dobro nad zlom, ale jeden záver tu predsa je a to ten, že čo je štátne to je pokušením pre nenásytných.    
Zvláštne ? Dosaďme si do príbehu konkrétne osoby, ktorými sú riaditeľ so zástupcom školy.

Dokumenty sú súčasťou niekoľkých desiatok dôkazov, ktoré sa nám podarilo zhromaždiť pri pátraní po tom, kto vlastne privatizuje mestský majetok a kto ho pred tým vlastne vytuneloval.    Plné znenie obsiahlej kauzy tu bude postupne zverejnené do konca mesiaca decembra 2012.

Kauza zverejnená:
1časť. Zamestnanec mesta realizoval niekoľko rokov nákupy od neexistujúcej firmy a peniaze si nechal vo vrecku

Last modified onpiatok, 05 máj 2017 23:32

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Banner 468 x 60 px

Prešov